Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Parafialna niedziela misyjna

02.06.2014 Misyjny Sekretariat

Sekretariat Misyjny Franciszkanów (OFMConv) Prowincji Krakowskiej organizuje od 1999 roku parafialne niedziele misyjne. Wprowadził je o. Piotr Kyć jako stały element animacji misyjnej. Z biegiem lat zdobywały one coraz większą akceptację duszpasterzy i wiernych z parafii zarówno franciszkańskich jak i diecezjalnych. Zmieniały się także działania dodatkowe takie jak dni skupienia, spotkania z dziećmi w szkole, spotkania z grupami parafialnymi itp. Również obecnie Sekretariat Misyjny chętnie podejmuje się organizowania niedziel misyjnych.

 PRZEBIEG PARAFIALNEJ NIEDZIELI MISYJNEJ:

Poświęcona misjom niedziela w parafii przebiega najczęściej w następujący sposób: Podczas każdej Mszy Świętej kapłan z Sekretariatu misyjnego wygłasza kazania. Po Mszach razem z towarzyszącym mu bratem od wychodzacych z kościoła zbierają ofiary na misje. Podczas parafialnej niedzieli misyjnej rozkładane jest stoisko z książkami katolickimi – (ok. 20 tytułów), które można wziąć i złożyć do puszki dowolną ofiarę na misje. 

Wszyscy chętni mogą otrzymać za darmo biuletyn "Nasze Misje Franciszkańskie" z włożonym przekazem pocztowym umożliwiającym złożenie daru na misje. Zaraz po mszach świętych w kościele jest wyświetlany krótki film z misji (w razie potrzeby dysponujemy własnym sprzętem do wyświetlania oraz dużym ekranem), a w sobotę lub niedzielę, na spotkaniu z grupą bardziej zainteresowaną misjami, można również wyświetlić 30 minutowy film z misji (po nim dyskusja i możliwość zadawania pytań).

Dodatkowo dla wizualnego podkreślenia charakteru tej niedzieli wewnątrz kościoła może być rozstawiona mała wystawa zdjęć np. o dzieciach z krajów gdzie mamy misje ( 4 ramki 100x70 cm na niklowanych słupkach).

Pominięcie któregoś z wyżej wymienionych elementów albo wzbogacenie programu parafialnej niedzieli misyjnej jest zawsze możliwe do uzgodnienia.

Proboszczowie zainteresowani zorganizowaniem niedzieli misyjnej w swojej parafii mogą do nas napisać na nasz adres pocztowy:

Sekretariat misyjny franciszkanów (OFM Conv) 

ul. Żółkiewskiego 14

31-539 Kraków

e-mail: misjekrak@franciszkanie.pl

zobacz także wyczerpujące dane kontaktowe i lokalizację Sekretariatu Misyjnego w sekcji KontaktTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij