Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pariacoto. Ekshumacja ciał męczenników.

15.10.2015

W atmosferze modlitwy i głębokiego szacunku odbyła się ekshumacja ciał franciszkanów O. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych przez „Świetlisty Szlak” w 1991 r. Męczennicy zostaną wyniesieni na ołtarze 5 grudnia tego roku.

Obrzędy ekshumacji rozpoczęły się 12 października o godzinie 9:00. Przewodniczył im biskup Chimbote Ángel Simón Piorno, któremu towarzyszyli wszyscy uczestnicy tego wydarzenia.

To podniosłe wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwszą była Liturgia Słowa, w której mogli uczestniczyć też wierni. Druga część – ekshumacja ciał, miała charakter zamknięty. Brali w niej udział Delegat Episkopatu Peru, promotor sprawiedliwości, notariusz, biegli sądowi, kapłani i goście specjalni uczestniczący w obrzędzie za zgodą biskupa.

Przed drugą częścią uczestnicy złożyli przysięgę wierności, a następnie biskup zezwolił na otwarcie trumien Męczenników, w celu identyfikacji szczątków, weryfikacji stanu ich zachowania oraz zebrania kilku cząstek przeznaczonych na relikwie.

tł.ak

za: meczennicy.franciszkanie.pl

poniżej migawki z tej pełnej modlitewnego skupienia ceremoniiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij