Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„PERSPEKTYWA” po 30 latach Franciszkańskiego Spotkania Młodych

21.06.2017 kg .

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

- kilka słów o temacie -

30. rocznica powstania Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej skłania do spojrzenia wstecz, by na nowo popatrzeć w przyszłość. Dlatego też w temacie PERSPEKTYWA  zawarta jest cała tradycja FSMu – wszystkie lata, podejmowane treści, ludzie, a przede wszystkim Chrystus Pan, z Którego inspiracji powstało to spotkanie i Który je prowadzi przez wszystkie lata, czego jesteśmy świadkami. Podczas tegorocznego FSMu będziemy „wędrować po górach” gdyż ważne góry z historii zbawienia często pojawiały się w przeżywanych wcześniej FSMach. Ponadto sama Kalwaria Pacławska gdzie organizowane jest Franciszkańskie Spotkanie Młodych, położona na pięknej górze, stała się dla wielu z nas ową Górą Zbawienia.

Przybycie na górę, pozwala widzieć więcej, rozejrzeć się, dostrzec, że jest obok mnie piękny świat, drugi człowiek i sam Bóg, który tak często wybierał góry, by objawiać się człowiekowi.

Jesteśmy przekonani, że nowa PERSPEKTYWA ŻYCIA, którą ujrzymy na Kalwarii Pacławskiej w dniach 23-29 lipca 2017 r. pozwoli nam je wspaniale przeżyć.

Zapraszamy wszystkich, którzy kiedyś przybywali na FSM oraz tych, których tu jeszcze nie było. Ciekawi goście, koncerty, wartościowe filmy, wspaniali ludzie, przyjaźni bracia, cudowna przyroda, głębokie nabożeństwa, piękna liturgia – ten FSM możemy razem przeżyć!

o. Marcin Drąg OFMConv

Informacje na 30. FSMu znajdziecie na stronie: www.fsm.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij