Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Peru. Święcenia diakonatu w Chimbote

06.06.2022 . kg

Chimbote | Parroquia San Francisco de Asís

W wigilię Pięćdziesiątnicy, w naszej delegaturze peruwiańskiej, Duch Święty pomnożył naszą radość swoim zstąpieniem na br. Frediego Martina Frias Herrera, który w tym dniu przyjął święcenia diakonatu. Uroczystość miała miejsce w Chimbote, w parafii św. Franciszka z Asyżu, gdzie posługę misyjną sprawują nasi bracia.

Święceń udzielił miejscowy ordynariusz bp Angel Francisco Simon Piorno. Na uroczystość przybyła grupka wiernych z Limy i Pariacoto ze swoimi duszpasterzami. Br. Fredi pochodzi z północy Peru, z Piura. Naszych braci poznał w Limie, gdzie pracował jako technik dentysta i mieszkał na terenie naszej parafii. Pozostał mu jeszcze rok studiów teologicznych w Meksyku, gdzie kontynuuje formację seminaryjną. Prośmy dobrego Boga, by nowy diakon otworzył się w pełni na łaskę płynącą z tych święceń i mógł posługiwać przy stole Pańskim i przy stole ubogich z oddaniem i świętością.

o. Jacek Lisowski, PeruTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij