Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pielgrzymka do Małej Upy

05.07.2019 Jan Maria Szewek

Po raz siódmy z polskich Kowar do czeskiej Małej Upy kilkudziesięciu pątników pielgrzymowało na pieszo, aby uczcić świętych apostołów-męczenników: Piotra i Pawła.

„Nie przestraszyły nas trzydziestoparostopniowe upały. W pocie czoła dotarliśmy na przełęcz Okraj i tu po raz drugi modliliśmy się pod Krzyżem Stulecia, postawionym rok temu przy Amelkowej Chacie. Z modlitwą i śpiewem dotarliśmy do kościoła w Małej Upy, który raz w roku wypełnia się pielgrzymami” – relacjonuje nam franciszkanin o. Włodzimierz Starostecki, przewodnik pielgrzymki.

Mszy św. odpustowej przewodniczył o. Andrzej Zbroja z Kowar, który na przykładzie patronów śś. Piotra i Pawła przekonywał wiernych, że „wszystko jest łaską”. Eucharystię koncelebrowali również inni kapłani: ks. Teodor Mateusz Pająk MSF z Trutnova, posługujący w tej świątyni, ks. Piotr Filipek, proboszcz parafii Bukowiec oraz o. Włodzimierz Starostecki.

Pątnicy obejrzeli również spektakl w wykonaniu Ogólnopolskiego Teatru Willliam-Es z Wałbrzycha.

Red.

-----

Zobacz także:

https://www.facebook.com/Kowary

https://legnica.gosc.pl/doc/5688913.Kowary-Pielgrzymka-do-Malej-Upy  

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij