Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pielgrzymka Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej

04.10.2019 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

„Poznać wolę Boga, to odkryć, że Stwórca ma plan dla mojego życia” – powiedział bp Roman Pindel do osób uczestniczących 28 września 2019 r. w XII Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pątnicy z Podbeskidzia przeszli kalwaryjskimi Dróżkami, biorąc udział w Drodze Krzyżowej. Modlili się wraz z ordynariuszem podczas Eucharystii przy ołtarzu polowym.

Nawiązując do hasła pielgrzymki „Poznawać wolę Boga i odważnie ją pełnić”, biskup przypomniał, że celem ostatecznym człowieka jest poznać Boga i Jego wolę. „Kiedy człowiek pozna wolę Boga, a później chce ją wypełnić, w sposób najdoskonalszy naśladuje Maryję i odpowiada, tak jak Ona powiedziała w Nazarecie: niech mi się stanie według Twego słowa. To znaczy poznać wolę, ale także ją wypełnić – niech się stanie, podpisuję się pod tym” – zaznaczył i wskazał, co zrobić, by poznać wolę Boga i ją wypełniać. Zachęcił, by rozpoznawać ją w całej historii swojego życia i doceniać pragnienia i myśli o podjęciu konkretnej życiowej drogi.

Wizytę rodzin i małżeństw w kalwaryjskim sanktuarium rozpoczęło nabożeństwo Drogi Krzyżowej od stacji „u Piłata” na szczyt Golgoty. Liczni pątnicy wsłuchiwali się w rozważania pasyjne Anny Golicz, 33-letniej parafianki parafii św. Marcina w Międzyrzeczu Górnym, matki dwójki dzieci, która, zanim zmarła na raka, spisała swoje medytacje.

Centralnym wydarzeniem pielgrzymki była Msza św. sprawowana przy ołtarzu polowym przez licznych duszpasterzy parafii całej diecezji pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Podczas Mszy odnowiono przyrzeczenia małżeńskie i przekazano posługi nowym parom rejonowym Domowego Kościoła. Pielgrzymów powitał wikary kalwaryjskiego klasztoru o. Micheasz Okoński OFM. O oprawę muzyczną zadbał chór Towarzystwa Śpiewaczego“Lutnia”im. Jana Orszulika ze Strumienia.

Robert Karp
fot. rk/abTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij