Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pieńsk. Odpust św. Franciszka

06.10.2020 . kg

Pieńsk | Parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu i Klasztor franciszkanów - Pieńsk

W niedzielę, 4 października 2020 r., w Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku franciszkanie uczcili swojego założyciela.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście a Ja was pokrzepię… Znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” – powiedział Jezus w Ewangelii. Także dzisiaj znajdują się ludzie, którzy szukają ukojenia, ale nie w Bogu, lecz w tym świecie. Do takich należał św. Franciszek z Asyżu, który przez 25 lat swojego życia szukał uciech tego świata. Zmieniła się jego droga gdy spotkał Chrystusa – powiedział w okolicznościowym kazaniu o. Arkadiusz Bąk z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Podczas sumy odpustowej miało miejsce także drugie ważne wydarzenie: poświęcenie nowego sztandaru Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, która od lat działa i gromadzi czcicieli Maryi przy parafii franciszkańskiej w Pieńsku. „Świętego Franciszka oraz świętego Maksymiliana wyróżnia niezwykłe nabożeństwo do Maryi. Wy także pielęgnujcie je w sobie i innych zachęcajcie” – dodał kaznodzieja.

Na zakończenie Eucharystii o. Marek Daukszewicz, proboszcz franciszkańskiej parafii, podziękował zgromadzonym parafianom i kapłanom z dekanatu.



Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij