Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pierwsza biografia biskupa Józefa Zawitkowskiego

09.12.2020 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Chyba nie ma katolika, który nie znałby pieśni „Panie dobry jak chleb”. Ale czy zdajemy sobie sprawę, że jej autorem był biskup Józef Zawitkowski znany również jako Ksiądz Tymoteusz? Na polskim rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew właśnie ukazuje się jego pierwsza biografia. Ta książka to owoc dziesiątek godzin rozmów z księdzem biskupem, w czasie których dzielił się swoimi wspomnieniami i przemyśleniami.

Nie jest łatwo być darem dla drugiego człowieka. Trzeba pozwolić prowadzić się Bogu i każdego dnia dostrzegać Go w bliźnim. Ksiądz biskup Józef Zawitkowski przyjął to powołanie i słuchał z ufnością Bożego głosu. To Boże prowadzenie widoczne jest na wszystkich etapach jego życia, które zawsze „grało” w rytm Bożych nut.

Urodzony w malutkiej nadpilickiej wsi 23 listopada 1938 r. doskonale wiedział, czym jest ciężka praca i jak cenny jest bochenek chleba, którym można nakarmić najbliższych. Od roku 1980 głosił kazania podczas Mszy Świętych w kościele św. Krzyża w Warszawie, które były transmitowane przez Program Pierwszy Polskiego Radia. Przez ostatnie lata pełnił funkcję biskupa pomocniczego seniora diecezji łowickiej. Był wybitnym kaznodzieją oraz autorem poetyckich katechez i rozważań. 29 października 2020 r. Bóg powołał go przed swoje oblicze.

Nie wiemy, jakie były ostatnie słowa Józefa Zawitkowskiego, ale chciejmy wierzyć, że wyszeptał to, co zawsze mówił przy pożegnaniu: „Ostańcie z Bogiem, ludzie kochane!”.

Właśnie trwa PRZEDSPRZEDAŻ książki! Wysyłka książki od 23 grudnia. Darmowa wysyłka w przedsprzedaży! Książki można zamawiać w sklepie internetowym wydawcy: BRATNI ZEW.


Autorzy:

Joanna Skrzypnik – absolwentka wydziału Literatury Klasycznej i Chrześcijańskiej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Pracowała jako nauczyciel języka łacińskiego, włoskiego i starożytnej greki, wykładowca akademicki, tłumacz książek z języka włoskiego, recenzent książek, redaktor. Obecnie współtworzy blog poświęcony recenzjom książek religijnych LiteryWiary.pl oraz fanpage Bp Józef Zawitkowski – poświęcony twórczości biskupa Józefa Zawitkowskiego.

Artur Żak – absolwent Filologii Polskiej na Uniwersytecie Łódzkim.  Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i wydawca. Autor tomu opowiadań „Życie o smaku umierania”. Współtworzy blog poświęcony recenzjom książek o tematyce religijnej i duchowej LiteryWiary.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij