Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pierwsze 50 000 zł na remont franciszkańskiego centrum pomocy w Chęcinach

17.02.2017 kg .

Fundacja | Brat Słońce

290 darczyńców, w tym dwie parafie franciszkańskie i 3 zbiórki publiczne, dały w ciągu dwóch miesięcy wynik ponad 50 000 zł na remont klasztoru franciszkanów w Chęcinach.

Zebrana kwota to tak naprawdę 1/10 celu kampanii „Cuda pod dachem”, który będzie przeznaczony na remont dachu oraz podniesienie kondygnacji w ośrodku San Damiano w Chęcinach. Te prace pozwolą na przyjęcie kolejnych 16 pacjentów na terapię. Dyrektor ośrodka, o. Paweł Chmura przyznaje, że cały czas w kolejce na przyjęcie do ośrodka czekają nowi pacjenci.

Jednak 50 000 zł to nie jedyny sukces kampanii „Cuda pod dachem”. Do akcji dołączają osoby duchowne, władze województwa świętokrzyskiego, a nawet artyści. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: ksiądz biskup Jan Piotrowski (diecezja kielecka), Wojewoda Świętokrzyski – Agata Wojtyszek oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Adam Jarubas. W akcję promocyjną włączył się także Jan Budziaszek – perkusista zespołu Skaldowie, który zachęcając do wsparcia akcji wspomina, że przed wielu laty po jednym z koncertów w Kielcach, zespół został zaproszony na potańcówkę do klasztoru franciszkanów, który wówczas był znaną w okolicy restauracją i barem.

Ponadto w kwesty i zbiórki włącza się coraz więcej wolontariuszy nie tylko z Chęcin, ale również z Krakowa, siedziby Fundacji, która jest organizatorem akcji. – To wspaniały przykład, że cel, którym jest ratowanie franciszkańskiego centrum pomocy, jednoczy tyle osób, które często nie są w żaden sposób związane z Chęcinami, jednak szczerze chcą pomóc – przyznaje Anna Donabidowicz, koordynatorka kampanii.

Organizatorzy kampanii przyznają, że do osiągnięcia celu, którym jest 500 000 zł jest jeszcze daleko, ale wsparcie ludzi dobrej woli pozwala wierzyć, że niebawem dzięki środkom pozyskanym podczas kampanii klasztor franciszkanów w Chęcinach zostanie odnowiony.

fbsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij