Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pierwsze seminarium diecezjalne z relikwiami misjonarzy-męczenników

14.04.2018 Szewek Jan Maria

Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu jest pierwszym seminarium diecezjalnym, które otrzymało relikwie błogosławionych misjonarzy-męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. „Prośba o nie wyszła od samych kleryków” – zaznacza promotor kultu br. Jan Hruszowiec.

Uroczystość przekazania relikwii męczenników z Pariacoto odbyła się 11 kwietnia podczas dnia skupienia. „W programie była msza święta i trzy konferencje o naszych męczennikach i dziełach z nimi związanych” – relacjonuje franciszkanin.

„Niech Bracia Męczennicy strzegą przed wszelkim złem duchowym i terrorystycznym tego miejsca, to miasto i ich samych w całym życiu” – dodaje zakonnik.

Błogosławieni, choć studiowali w Krakowie, to jednak we Wrocławiu przyjęli święcenia 7 czerwca 1986 r. z rąk kard. Henryka Gulbinowicza. Zbigniew Strzałkowski – prezbiteratu, a Michał Tomaszek – diakonatu. Wówczas to zakon świętował 750. rocznicę przybycia do Polski, do stolicy Dolnego Śląska.

Więcej o Błogosławionych Misjonarzach-Męczennikach.

jms

-------

Wrocławski Gość Niedzielny

MWSDTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij