Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa za kapłanów

05.11.2020 . kg

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

Pierwszy czwartek miesiąca to dzień, w którym spólnota Kościoła pochyla się nad tajemnicą Eucharystii i kapłaństwa. Oba sakramenty zostały ustanowione podczas Ostatniej Wieczerzy mającej miejsce dzień przed męką i śmiercią naszego Pana. W pierwsze czwartki warto swoją modlitwą objąć kapłanów, których Pan Bóg postawił na naszej drodze życia. Listopadowy pierwszy czwartek miesiąca jest też dniem szczególnej modlitwy za zmarłych kapłanów.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy nas ochrzcili, przygotowywali do I Komunii świętej, uczyli katechezy, spowiadali, głosili nam kazania i rekolekcje, którzy każdego dnia sprawowali dla nas Eucharystię i modlili się w naszych intencjach.

Pomódlmy się za tych, którzy swoim słowami i przykładem życia zapisali się w naszej pamięci pięknie. Powierzajmy Bogu także tych, którzy nas zranili, nie mieli dla nas czasu czy zrozumienia, którzy zaniedbywali obowiązki swojego kapłaństwa.


Boże, Ty powołałeś kapłanów do swojej służby i uczyniłeś ich pasterzami naszych dusz, polecam Ci pokornie wszystkich zmarłych kapłanów, którzy mnie za życia prowadzili ku Tobie. Wysłuchaj mojej modlitwy i daj im szczęście w niebie razem z apostołami. Amen.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij