Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pierwszy diakon ugandyjskiej delegatury

19.06.2022 Jan Maria Szewek

17 czerwca 2022 r. brat Godfrey Katumba przyjął święcenia w stopniu diakonatu z rąk arcybiskupa Kampali Paula Ssemogerere. Radość potęguje fakt, że Godfrey jest pierwszym wyświęconym diakonem w ugandyjskiej delegaturze krakowskich franciszkanów. Brat diakon niedługo powróci do Nairobi, aby ukończyć studia teologiczne.

Uroczystość odbyła się w Sanktuarium św. Pio w Kabulamuliro, prowadzonym przez kapucynów. Razem z naszym bratem Godfrey’em wyświęconych na diakonów zostało również dwóch braci kapucynów. Podczas tej samej uroczystości ksiadz arcybiskup udzielił również święceń w stopniu prezbiteratu dwóm braciom kapucynom.

Warto zaznaczyć że uroczystość odbyła się w międzyzakonnej, franciszkańskiej rodzinie, dlatego, że brali w niej udział nie tylko bracia pracujący w Ugandzie, ale również bracia uczestniczący w kursie dla misjonarzy z trzech gałęzi franciszkanów.

Prosimy o modlitwę za naszego brata diakona, niech Bóg uczyni go wiernym i pokornym sługą Ewangelii.

Kaggwa KaggwaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij