Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pierwszy odpust w nowym sanktuarium na Ukrainie

21.10.2019 Jan Maria Szewek

W uroczystość bł. Jakuba Strzemię (XIV/XV w.), franciszkańskiego misjonarza Rusi Czerwonej, biskupa halicko-lwowskiego, patrona archidiecezji lwowskiej i współpatrona krakowskiej prowincji franciszkanów wyżsi przełożeni i ich delegaci z Federacji Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Franciszkanów pielgrzymowali do Sanktuarium bł. Jakuba w Haliczu na Ukrainie.

Mszy św. odpustowej (21 października 2019 r.) przewodniczył biskup pomocniczy ze Lwowa, wywodzący się z krakowskiej prowincji franciszkanów, o. Edward Kawa. Po Eucharystii ojciec biskup wszystkim wiernym włożył na głowę mitrę z relikwiami Błogosławionego, który jest patronem cierpiących na bóle głowy i migrenę.

Kustosz Sanktuarium ks. Jacek Waligóra pokazał franciszkanom szaty grobowe ich współbrata – bł. Jakuba: orant, mitrę, pastorał i rękawiczki. Zostały one odkryte dopiero trzy lata temu, w 2016 r. w kościele w Tadaniach k. Lwowa.

Prowincjałowie, kustosze i delegaci prowincjalni Federacji Europy Środkowo-Wschodniej Zakonu Franciszkanów obradują do końca tygodnia w pobliskim franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Bołszowcach.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij