Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Pilnie potrzebujemy sali konferencyjnej”

05.12.2018 Jan Maria Szewek

W ostatniej dekadzie półtora raza powiększyła się liczba osób odwiedzających monumentalną wystawę „Klisze pamięci. Labirynty” w Harmężach k. Oświęcimia. Unikatową ekspozycję o gehennie obozowej więźnia pierwszego transportu w minionym roku zwiedziło niemal 7000 osób z 36 krajów świata. Centrum św. Maksymiliana pilnie potrzebuje sali konferencyjnej.

„Pilnie potrzebujemy sali konferencyjnej z przestrzenią do refleksji, dyskusji, umożliwiającą dużym grupom zapoznanie się z materiałami poświęconymi św. Maksymilianowi, Marianowi Kołodziejowi i innym ofiarom obozów koncentracyjnych, czy z materiałami o tematyce martyrologicznej i poświęconej II wojnie światowej” – mówi nam kustosz Centrum o. Piotr Cuber.

„Nowocześnie zaprojektowana sala konferencyjna wyposażona będzie w 120 miejsc siedzących, sprzęt multimedialny i w pomieszczenie dla tłumaczy symultanicznych. Sala będzie dostosowana do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami. Pozwoli na organizację spotkań i wydarzeń dla wielu różnych grup” – dodaje przełożony.

Franciszkanie są już w trakcie jej budowy, ale koszty ukończenia inwestycji przerastają ich możliwości, stąd proszą ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

Dane do przelewu tradycyjnego:

Nazwa: Fundacja Brat Słońce

Adres: ul. Żółkiewskiego 14, 31-539 Kraków

Nr konta: 10 1600 1013 1849 4935 4000 0007

Tytuł przelewu: Darowizna – Klisze pamięci

Więcej na stronie Fundacji Brat Słońce i Centrum w Harmężach.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij