Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Po dwóch latach przerwy FSM powraca!

07.04.2022 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, Franciszkańskie Spotkanie Młodych – najstarsze religijne spotkanie młodych w Polsce – powraca w formule stacjonarnej.

W ostatnim tygodniu lipca (24-30 lipca 2022) organizatorzy spotkania zapraszają młodzież z całej Polski do Kalwarii Pacławskiej (koło Przemyśla), by wspólnie na żywo modlić się i słuchać inspirujących treści. Hasłem tegorocznego FSM-u jest „ISTNIENIE”.

Każdy FSM ma swój temat przewodni, który towarzyszy i prowadzi uczestników w trakcie spotkania. Tegorocznym hasłem jest ISTNIENIE. W tym roku chcemy pochylić się nad sensem istnienia każdego z nas, źródłem naszego życia oraz celem. Czy człowiek zawsze jest chciany? Czy nasze życie ma znaczenie dla innych? Czy jest jeden cel naszego życia czy też jest ich wiele? Co, jeśli tego celu i sensu nie widzę? Z pewnością takie pytania rodzą się w głowie młodego człowieka, który chce poznawać świat i prawa jakie nim żądzą. 35. FSM wyjdzie naprzeciw tym zagadnieniom i będzie doskonałym miejscem na poszukiwania prawdy i pogłębienia tego terminu w praktyce – mówi o. Marcin Drąg OFMConv, dyrektor Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

35. FSM odbędzie się w terminie od 24 lipca do 30 lipca 2022 r. Program oraz szczegółowe informacje dot. rejestracji pojawią się już wkrótce na stronie spotkania: www.fsm.franciszkanie.pl.

Przygotowania do spotkania – zacznijmy od początku

W ramach przygotowań do lipcowego spotkania, organizatorzy przygotowali dla uczestników cykl wideo-rozmów, poprzez które chcą przybliżać temat tegorocznego FSM-u. Do  projektu zaproszono gości, którzy poprowadzą odbiorców głębiej w szukaniu odpowiedzi o cel i sens życia. Pierwsza z rozmów o tytule „Początek Początku” jest już dostępna na kanale Franciszkańskiego Spotkania Młodych na platformie YouTube:

W czym jesteśmy podobni do Pana Boga? Czy każdy z nas jest powołany do wieczności? Co to znaczy, że każdy z nas jest chciany i zakorzeniony w Bożym planie? Co otrzymaliśmy przez sakrament chrztu? I jak to odpowiednio "rozpakować"? Te i wiele innych pytań zadaliśmy naszemu pierwszemu gościowi – o. Marcinowi Drągowi, dyrektorowi Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

* * *

Franciszkańskie Spotkanie Młodych to czas pogłębiania relacji z Bogiem oraz odkrywania Jego miłości w życiu każdego z nas. Tydzień na kalwaryjskim wzgórzu jest pełen pięknych nabożeństw, modlitwy, inspirujących konferencji, budujących świadectw i zabawy. Na FSM zapraszamy wszystkich: młodych, którzy formują się we wspólnotach franciszkańskich, ale również tych, którzy pełni pytań, wciąż szukają swojej drogi.

Więcej informacji:

Karolina Bonk

rzecznik Franciszkańskiego Spotkania Młodych

e-mail: rzecznikfsm@franciszkanie.pl

Tel. +48 691 651 616Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij