Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Podróże duchowe

22.03.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Wielu z nas marzy teraz o podróżach. Ziemia Święta? Czytanie piątej Ewangelii, wędrując śladami Pana?  Z radością!  Niestety, podczas pandemii nie jest to zbyt realne. Dlatego warto wybrać się  w podróż duchową wraz z książką o. Piotra Gryźca „Duchowych podróży ciąg dalszy”  opublikowaną przez Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew.

Autor zaprasza czytelnika na wędrówkę wraz z Jezusem – w Jego czasy. Będziemy świadkami opisanych w Ewangeliach wydarzeń. Kluczem do zrozumienia  Nowego Testamentu jest Stary Testament nazywany Pierwszym. Już św. Augustyn zauważył, że „Nowy Testament ukryty jest w Starym”.

Podczas tej podróży będzie można pobyć z Jezusem sam na sam, wsłuchać się  w Jego słowa i zrozumieć ich sens i głębię.  Ułatwiają to wyjaśnienia  zwyczajów kulturowych i tradycji,  opisy miejsc oraz ich symboliki i wyjaśnienia znaczenia słów w językach Biblii.

„Woda ze studni Jakubowej, przykrytej kamieniem, przy której Jezus spotyka Samarytankę, nie zaspokaja prawdziwego pragnienia człowieka. Woda w sadzawce Betesda nie ratuje człowieka sparaliżowanego, ponieważ jest otoczona bezsilną Torą. Prawo wskazuje, co należy czynić, aby mieć życie – ale samo życia nie daje. Nie daje siły, aby dotrzeć do źródła. Tylko Jezus daje prawdziwe życie.  Słowo Jezusa uzdrawia i ożywia. On jest źródłem wody życia. Nowego życia”.

Zatem ruszajmy na spotkanie z Żywym Panem, „odkrywajmy Jego obecność w łamanym podczas Eucharystii chlebie, w tajemnicy Jego Paschy, podczas której przeprowadza nas do nowego życia, do głębokiej relacji z Nim samym. To jest ta najpiękniejsza podróż, którą odbywamy podczas każdej Eucharystii”. Książka o. Piotra Gryźca do takiej podróży nas zachęca i przygotowuje. 

Mariola Wiertek

Książka w specjalnej cenie do nabycia w księgarni internetowej Wydawcy: BRATNI ZEW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij