Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Podziękowanie za szóstą pielgrzymkę z Męczennikami z Pariacoto po USA

13.04.2022 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Kiedy w Biurze Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto powstawały zręby planu pielgrzymowania z relikwiami Męczenników z Pariacoto po USA w czasie Wielkiego Postu 2022 r., nikt nie miał stuprocentowej pewności, czy ta pielgrzymka będzie możliwa. Wtedy w Polsce i na świecie szalała jeszcze pandemia, poprzednia wielkopostna pielgrzymka w 2020 r. została przerwana z powodu wprowadzonych z dnia na dzień obostrzeń sanitarnych w USA, które były bardzo surowe. Ufaliśmy jednak, że Męczennicy pomogą i uda się zawieźć słowo Boże, słowo o Męczennikach, a także ich relikwie I stopnia do proszących o to parafii za oceanem.

Udało się. Tegoroczne wielkopostne pielgrzymowanie trwało od 19 lutego do 11 kwietnia 2022 r. Przejechaliśmy około 7 tys. kilometrów, odwiedziliśmy w tym czasie 11 parafii, gdzie w wielu z nich głosiliśmy rekolekcje wielkopostne pt. „Z męczennikami z Pariacoto czekamy na zmartwychwstanie Pana”. W niektórych parafiach pierwszy raz od 2019 r. zostały przeprowadzone rekolekcje. W sercach wielu ludzi było widać głód słowa Bożego, wiele osób przychodziło do spowiedzi, wielu po dłuższym czasie. Odczuwało się to, że w tych 11 miejscach Duch Święty za pośrednictwem Męczenników przenikał wiernych w czasie rekolekcyjnym, o czym wielu ludzi nam mówiło podchodząc do nas po nabożeństwach. W sześciu parafiach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii I stopnia Męczenników z Pariacoto.

Na 52 dni pobytu w Stanach Zjednoczonych aż 38 dni były to dni rekolekcyjne. Czasem zaraz po zakończeniu rekolekcji wieczorem jechaliśmy do kolejnego miejsca, gdzie rano zaczynały się kolejne rekolekcje.

Dziękujemy Panu Bogu za dary duchowe, jakie wierni otrzymali podczas tej pielgrzymki, dziękujemy za pomoc okazaną misjom w Peru i dla Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. Dziękujemy także księżom proboszczom za zaproszenie i wszystkim ludziom, którzy w czasie tej pielgrzymki pomagali nam, troszczyli się o nas, ułatwiali choćby transport z miejsca na miejsce. Niech Męczennicy z Pariacoto wynagrodzą za dary serca i otrzymane dobro.

Planujemy już kolejną, siódmą pielgrzymkę w Adwencie 2022 r. do USA, na zaproszenie tamtejszych parafii. Czy będzie ona możliwa – wie to tylko Bóg. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmowego podsumowania ze wszystkich odwiedzonych parafii w Stanach Zjednoczonych w czasie tego pielgrzymowania.


PODZIĘKOWANIE za 6. pielgrzymkę z męczennikami z Pariacoto po USA - 17.02-10.04.2022 r.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij