Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pogrzeb śp. br. Piotra Daraża

18.10.2018 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

8 października 2018 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się pogrzeb br. Piotra Daraża zmarłego 3 października. Br. Piotr był wieloletnim organistą i zakrystianem w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej.

Przez ostatnie lata życia zakonnego br. Piotr mieszkał w Klasztorze Franciszkanów w Gołonogu pod czułą opieką św. Antoniego w tutejszym sanktuarium franciszkanów. Pomimo wielu chorób i trudności ze zdrowiem cechowało go pogodne usposobienie. Potrafił z żartem i z humorem podchodzić do narastających problemów zdrowotnych, a przede wszystkim nikogo nimi nie obarczał. Zasnął cicho, wierząc w spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem.

Uroczystej Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył i homilię wygłosił o. Marian Gołąb – prowincjał, Prowincji Krakowskiej w koncelebrze ze współbraćmi. Na początku Eucharystii życiorys br. Piotra przeczytał o. Jan M. Szewek rzecznik prasowy prowincji, następnie wszystkich przybyłych powitał proboszcz i gwardian Sanktuarium św. Antoniego o. Radosław Kramarski. Na uroczystości pogrzebowe przybyły delegacje franciszkanów z klasztorów z Polski, Niemiec i Słowacji. Wszyscy modlili się ufni, że Ten, któremu br. Piotr oddał swe życie poprzez konsekrację zakonną okaże mu swoje Miłosierdzie.

Homilia prowincjała oraz galeria zdjęć z uroczystości pogrzebowych na stronie franciszkanów z Dąbrowy Górniczej: POGRZEB BR. PIOTRA DARAŻA.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij