Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pomoc dla Centrum Zdrowia w Pariacoto

03.10.2020 . kg

Pariacoto | Franciscanos Conventuales, Parroquia Senor de Mayo

„10 września 2020 r. na ręce personelu centrum zdrowia w Pariacoto, w obecności przedstawicieli lokalnych władz, zostały przekazane niektóre urządzenia medyczne zakupione za środki zgromadzone w ramach zbiórki przeprowadzonej na ten cel” – piszą do nas misjonarze z Pariacoto.

O. Rafał Dryjański, przełożony franciszkańskiej misji w Pariacoto, wręczył dr Grecie Isidro, lekarce centrum zdrowia w Pariacoto oraz Romualdo Loli, podprefektowi Pariacoto glukometr, pulsoksymetr oraz analizator hemoglobiny.

Jak na razie nie udało się jeszcze zakupić aparatu do USG z funkcją dopplera, ze względu na wysoką cenę tego urządzenia w czasie pandemii i niewystarczającą ilość zgromadzonych środków.

Przekazane urządzenia pomogą miejscowemu ośrodkowi zdrowia w codziennej trosce o zdrowie ludności rozrzuconej na obszarze misji w Pariacoto.

Posługujący w rozległym górskim obszarze Ancash misjonarze z krakowskiej prowincji franciszkanów wyrażają wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu sprzętu medycznego.

Panująca w Peru pandemia pochłonęła do tej pory oficjalnie 32 tys. ofiar, przy ponad 800 tys. osób zarażonych. Jednak realne liczby są trudne do oszacowana. Kryzys sanitarny i ekonomiczny obnażył brutalnie słabość państwa i -nieistniejących w rzeczywistości -państwowych struktur zdrowia.

Pomoc dla centrum zdrowia w Pariacoto jest tylko kroplą w morzu potrzeb, ale kroplą bardzo cenną w sytuacji paraliżu i tak bardzo kruchej służby zdrowia, braku podstawowych leków czy dostępu do najbardziej elementarnych usług.

Gdyby ktoś chciał wspomóc ludność misji w Pariacoto w tym trudnym czasie, może to uczynić poprzez przekazanie ofiary na konto Sekretariatu Misyjnego w Krakowie:

Pekao S.A. 31 1240 4432 1111 0000 4732 4970 PLN

PROWINCJA ŚW. ANTONIEGO I BŁ. JAKUBA

31-539 Kraków, ul Żółkiewskiego 14

tytułem: Dar na cele kultu religijnego – misje – ubodzy Pariacoto

Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Franciszkańska wspólnota w Pariacoto

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij