Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Posłanie na misję do Ugandy

01.08.2022 Jan Maria Szewek

„Drogi Bracie, Bóg wybrał Cię, abyś szedł i owoc przynosił, i aby owoc Twój trwał. Idź więc i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu na wzór apostołów i św. Ojca Franciszka i jego świętych braci, którzy szli przez świat głosząc Ewangelię i czyniąc pokój i dobro” – powiedział prowincjał o. Marian Gołąb do o. Łukasza Mężyka, wręczając mu krzyż misyjny i posyłając do Ugandy. Uroczystość odbyła się w niedziele 31 lipca w kościele franciszkanów w Legnicy.

Wyższy przełożony zapewnił nowego misjonarza, że krzyż, który otrzymał od niego odtąd będzie jego przewodnikiem na apostolskich drogach, pomocą w każdym niebezpieczeństwie, pociechą w życiu i przy śmierci.

Minister prowincjalny życzył swojemu młodszemu współbratu, aby Bóg go błogosławił i strzegł; aby był godnym sługą Ewangelii i nie wahał się poświęcić życia, byle tylko głosić królestwo Boże i zaszczepiać Kościół w sercu świata; aby trwając w wierze przeszedł od nadziei do oglądania Boga w niebie.

W ceremonii poświęcenia krzyża misyjnego i posłania misjonarza uczestniczyli m.in. najbliżsi krewni o. Łukasza, współbracia, proboszcz z rodzinnej parafii, przyjaciele i wierni.

O. Łukasz Mężyk (l. 36) urodził się w Legnicy. W tym mieście ukończył I LO, a we Wrocławiu – Politechnikę (mgr inż. elektrotechnik). Do Zakonu Franciszkanów wstąpił w roku 2010, śluby wieczyste złożył w 2016 r., a święcenia kapłańskie przyjął w roku 2019, po drugich studiach, filozoficzno-teologicznych. Przez trzy lata w Krakowie zajmował się m.in. animacją powołań i duszpasterstwem młodzieży.

Tekst: o. J. M. Szewek; Zdjęcia: o. P. MarszałkiewiczTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij