Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Posłaniec św. Antoniego z Padwy

01.06.2018 . kg

Posłaniec św. Antoniego | Redakcja magazynu franciszkańskiego

Św. Maksymilian powtarzał, że świętość jest dla wszystkich. Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości, niezależnie od wieku, stanu cywilnego, wykonywanego zawodu – pisze we wstępie do najnowszego numeru dwumiesięcznika redaktor naczelny, o. Andrzej Zając. Co jeszcze w numerze?

 

Zazwyczaj, kiedy mówimy o powołaniu, automatycznie wręcz myślimy o kapłaństwie, życiu zakonnym czy pracy misyjnej. A przecież to tylko niektóre z możliwych powołań. Czy bycie matką, ojcem nie jest powołaniem? Zresztą zdarza nam się powiedzieć o kimś: to lekarz z powołania, albo nauczyciel, polityk, szewc. Mówimy tak, kiedy mamy do czynienia z kimś, kto swoje obowiązki wykonuje dobrze, uczciwie, pogodnie, z oddaniem, wkładając w swoją pracę serce. I dobrze, jeśli tak jest.

Warto więc odkrywać, że Bóg naprawdę wzywa nas do różnych rzeczy, bo wspólne funkcjonowanie na tym świecie wymaga, by wykonywane były różne prace. Bóg, powołując człowieka do konkretnych zadań, daje mu równocześnie konieczne uzdolnienia. Dlatego warto, by młodzi ludzie poznawali siebie, odkrywając naturalne zdolności, możliwości, upodobania, by przez to mogli rozpoznawać, do czego wzywa ich Bóg. Kiedy człowiek odkrywa swoje powołanie, czyli Boży pomysł na jego życie, wtedy rodzi się szansa na piękne i godne życie, pełne pasji, zaangażowania i satysfakcji. Kiedy człowiek wie, że jest na swoim miejscu, że robi to, do czego Bóg go wezwał, łatwiej znosi też przeciwności, jakie nieuchronnie wcześniej czy później się pojawiają.

Modląc się więc o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, nie zapominajmy też, by prosić dobrego Boga o świętych małżonków, rodziców, o świętych nauczycieli, lekarzy, kierowców, sprzedawców. By po prostu każdy wezwany przez Niego, realizował swoją misję z oddaniem, wielbiąc swoją pracą Boga, który powołuje i daje dobre natchnienia i siłę. Im więcej ludzi świadomych swego powołania, tym łatwiej żyje się nam wszystkim. Im bardziej czujemy się odpowiedzialni za siebie nawzajem, wspierając się, umiejąc okazać zrozumienie i wdzięczność, tym więcej jest radości, pogody ducha i zgody. Im więcej świętości w codziennym życiu, tym piękniejszy jest świat, w którym żyjemy.

Korzystając z okazji, wszystkim kobietom i mężczyznom, których Bóg powołał do macierzyństwa i ojcostwa, składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Niech Boży Duch rozpala w Waszych sercach wdzięczność za ten niezwykły dar rodzicielstwa, a każdy – choćby najmniejszy – znak wdzięczności ze strony Waszych dzieci będzie dla Was niczym duchowy bukiet, do którego i my dokładamy pachnącą lilię modlitwy.

Andrzej Zając OFMConv

W numerze m.in.:

  • Piotr R. Gryziec OFMConv - Chodźcie a zobaczycie... czyli zamieszkać z Jezusem
  • ks. Robert Woźniak - Wierzymy w Boga, który powołuje
  • Rozmowa z o. Mateuszem Stachowskim OFMConv - Jesteśmy powołani do relacji z Bogiem
  • Emil Kumka OFMConv - Być człowiekiem – podstawowe powołanie św. Franciszka . . .
  • Agnieszka Kozłowska – Misyjne Boże plany
  • Piotr Bielenin OFMConv – nasze miejsca: Asyż (cz. II)
  • Mariusz Kozioł OFMConv - Tajemnica szczęścia
  • Władysław Paulin Sotowski OFMConv – Dziwne drogi św. Antoniego


Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij