Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Posłany na nowo

15.06.2021 Jan Maria Szewek

W poniedziałek 14 czerwca 2021 r. o. Marek Dubanik (l. 61) wyleciał do Paragwaju. W sobotę w Prowincjałacie Franciszkanów został uroczyście posłany na misje przez ministra prowincjalnego.

„Drogi bracie, Bóg wybrał cię, abyś szedł i owoc przynosił, i aby owoc twój trwał. Idź więc i głoś Ewangelię wszelkiemu stworzeniu na wzór apostołów i Świętego Ojca Franciszka oraz jego świętych braci, którzy szli przez świat głosząc Ewangelię i czyniąc Pokój i Dobro” – mówił o. Marian Gołąb.

Zakonnik zachował swój krzyż misyjny z 1989 r., kiedy wyruszał do pracy misyjnej w Boliwii.

„Dziś dziękujemy Bogu, że o. Marek na nowo usłyszał w swym sercu Boże wezwanie, aby powrócić na misje. Dziękujemy Ci za taką wrażliwość na Boży głos. Dziękujemy Ci za pozytywną odpowiedź na natchnienia Ducha Świętego, za odwagę, bo to przecież już nie te lata, nie te siły, co kiedyś. Dziękujemy Ci za to, że masz odwagę powiedzieć Bogu: ‘Oto jestem, Panie, poślij mnie. Tak długo jak będę mógł, chce pracować na misjach’. Dziękujemy Ci za Twoją wcześniejszą 30-letnią posługę w Boliwii” – dziękował wyższy przełożony.

„Modlimy się, aby Bóg Cię prowadził i strzegł, aby Cię chronił, dodawał siły i pozwalał Ci tak długo pracować, jak to tylko będzie możliwe. Życzymy Ci, aby Bóg Ci wynagrodził za Twoją otwartość” – winszował prowincjał.

O. Marek powiedział zgromadzonym w kaplicy braciom, że z radością przyjmuje to posłanie, bo czuje w sercu, że Bóg go wzywa do kontynuowania pracy misyjnej w Ameryce Południowej. „Tak się opatrznościowo złożyło, że w moim posłaniu uczestniczy przebywający w Polsce kustosz boliwijski o. Carlos Catalán” – zauważył misjonarz.

O. Marek Dubanik urodził się w Szprotawie w 1960 r. Do Zakonu Franciszkanów wstąpił w 1980 r. Święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij