Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Poświęcenie obrazu Męczenników z Pariacoto w Radomsku

08.06.2022 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

7 czerwca 2022 r., we wspomnienie Męczenników z Pariacoto, w kościele franciszkanów w Radomsku został poświęcony obraz bł. Zbigniewa i bł. Michała, namalowany przez radomszczankę, Renatę Łabińską-Kociołek.

Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił gwardian klasztoru, o. Jarosław Karaś. Kaznodzieja przedstawił posługę misyjną bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego w peruwiańskich Andach, która obejmowała również działalność charytatywną, edukacyjną i pro-zdrowotną. Te działania wzbudziły nienawiść komunistycznej organizacji Świetlisty Szlak i doprowadziły do zamordowania misjonarzy 9 sierpnia 1991 r.

5 grudnia 2015 r. w Peru odbyła się beatyfikacja franciszkańskich męczenników. Ich relikwie I stopnia znajdują we franciszkańskim kościele w Radomsku i podczas Mszy Świętej były wystawione na ołtarzu. Po uroczystości można było otrzymać obrazki z relikwiami II stopnia z ubrań błogosławionych Męczenników z Pariacoto.

Mamy nadzieję, że oddanie do kultu dużego obrazu naszych Męczenników z Pariacoto przyczyni się do lepszego ich poznania i wzywania ich orędownictwa w codziennych strapieniach. Bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek są patronami Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem, o której więcej informacji na stronie www.meczennicy.franciszkanie.pl

Tekst i zdjęcia: Danuta Danielska, animatorka misyjna


Modlitwa o uproszenie łask za wstawiennictwem bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, Męczenników z Pariacoto

Boże, który powołałeś błogosławionych

Michała i Zbigniewa, kapłanów,

do naśladowania Chrystusa za wzorem

św. Franciszka z Asyżu,

i dla dobra ludu im powierzonego

umocniłeś ich Twoim Duchem aż do męczeństwa,

spraw, abyśmy za ich wstawiennictwem wzrastali

w miłości do Ciebie

i w łaskawej służbie wobec najmniejszych.

Udziel nam również łaski…, o którą prosimy

za wstawiennictwem błogosławionych

Męczenników z Pariacoto

i ucz nas zawsze wypełniać Twoją świętą wolę.

Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna,

który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg przez wszystkie wieki wieków.

Amen.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij