Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Powieść o św. Franciszku

16.05.2019 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Na rynku wydawniczym pojawiła się właśnie powieść o św. Franciszku. Jej autor, o. Murray Bodo OFM przedstawia nam Franciszka jako człowieka, który całe swoje życie od nawrócenia podporządkował pewnemu marzeniu. To jego marzenie do dziś pociąga tysiące ludzi, którzy decydują się wyruszyć w duchową podróż z Franciszkiem jako przewodnikiem.

Dzięki tej książce możemy odkryć, na czym ono polegało i jak za nim podążać, mimo że świat cały czas wmawia nam, iż to niemożliwe. Jak pisze w przedmowie do powieści John M. Talbot, założyciel Braci i Sióstr Miłosierdzia, „mimo że książka ta nie jest typowym historycznym traktatem o św. Franciszku, jest to działo bardzo piękne i głębokie. Jego autor przyjmuje perspektywę artystyczną odpowiednią dla tego gatunku. Jest to zatem powieść oparta na historii, a nie biografia czy historia św. Franciszka – i tak właśnie należy ją interpretować”.

Powieść polecamy szczególnie tym, którzy św. Franciszka zaczynają dopiero powoli poznawać. Ala na pewno i jego bliscy przyjaciele będą czerpać przyjemność z jej lektury.


FRANCISZEK Z ASYŻU. Podróż i marzenieTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij