Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Powstała praca magisterska o Męczennikach z Pariacoto!

26.02.2021 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Z radością informujemy, że powstała i została obroniona praca magisterska o Męczennikach z Pariacoto. Autorem pracy jest diakon Wiktor Maria Mieleszko OFMConv pochodzący z Białorusi.

Br. Wiktor wstąpił do zakonu franciszkanów (Prowincja Matki Bożej Niepokalanej) w 2012 r., 21 września 2020 r. złożył śluby wieczyste w rodzinnej parafii Matki Bożej Anielskiej w Grodnie. 30 stycznia 2021 r wraz z innymi braćmi zakonnymi przyjął święcenia diakonatu z rąk bpa Marka Marczaka.

Praca magisterska zatytułowana „Męczeństwo błogosławionych o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego jako ukoronowanie powołania misyjnego” powstała w Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach pod kierunkiem o. dra Ireneusza Klimczyka OFMConv.

Br. Wiktor jest też zaangażowany w ewangelizację muzyczną – razem z braćmi z seminarium bierze udział w nagraniach FRS, czyli FranciszkańskiRapSession. To inicjatywa młodych franciszkanów, którzy poprzez rap chcą dzielić się swoją wiarą i w taki sposób głosić Ewangelię - Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. Brat Wiktor angażuje się też w nagrania zespołu „Pokój i Dobro” tworzonego przez kleryków WSD Franciszkanów w Łodzi - Łagiewnikach. Zespół ten nagrał ostatnio płytę „Bracia Wilcy”.

Życzymy br. Wiktorowi opieki Męczenników z Pariacoto na dalszej drodze zakonnego powołania i dziękujemy za podzielenie się z nami efektami swojej pracy oraz nadesłanie do Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto egzemplarza już wydrukowanej pracy magisterskiej.

Zapraszamy i zachęcamy innych braci studentów, kleryków i osoby świeckie do podejmowania zagadnień związanych z misją błogosławionych franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.

fot. seminariumfranciszkanskie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij