Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Pozdrav Pán Bůh!

07.07.2020 . kg

Kowary | Parafia p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor franciszkanów

Udało się! Granice otwarte i mimo obostrzeń związanych z koronawirusem, także w 2020 roku wyruszyliśmy z Kowar do Małej Upy w Czechach, na odpust świętych Piotra i Pawła. Wędrując prywatnie z Kowar dotarliśmy na Przełęcz Okraj, gdzie zgromadziło się ok. 30 osób.

Oprócz kowarzan były osoby z Wrocławia, Karpacza, Złotoryi, Śiengien, Cieplic, zaprzyjaźniona rodzina z Legnicy, a nawet Polka mieszkająca w Kanadzie i Węgier z żoną Polką. Po modlitwie przy Krzyżu Stulecia na Okraju, ruszyliśmy już w szyku pielgrzymkowym do kościoła w Małej Upie.

Msza Święta odpustowa o godz. 15.00 celebrowana była przez o. Teodora Pająka z Trutnowa, gospodarza miejsca oraz o. Włodzimierza Starosteckiego z Kowar. Łączą nas utrapienia trwającej pandemii, wszyscy w świątyni (ok. 70 osób) mieli twarze zasłonięte maseczkami, ale łączy nas przede wszystkim Chrystus, jednocząc nas w Kościele, „zbudowanym na fundamencie apostołów Piotra i Pawła”, patronów kościoła w Małej Upie. Łączą nas z Czechami te wspaniałe góry, Karkonosze, które tak kochamy – podkreślał kaznodzieja, o. Włodzimierz. W czasie modlitwy zagrzmiało, trochę popadało, ale później mogliśmy spokojnie wracać do Kowar.

Wielkie uznanie i podziękowanie dla wszystkich uczestników,  za determinację, by mimo dotykającego nas korona-kryzysu dopełnić tradycji i już ósmy raz pielgrzymować z Kowar na odpust do Małej Upy.

o. Włodzimierz Starostecki

Zapraszamy: https://www.facebook.com/Kowary  Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij