Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Prasa. „Posłaniec św. Antoniego z Padwy” z obietnicą modlitwy.

24.02.2015

Drugi numer franciszkańskiego dwumiesięcznika „Posłaniec św. Antoniego z Padwy” jest już w sprzedaży. 

A w nim m.in. artykuł poświęcony polskim męczennikom z Pariacoto, na których beatyfikację zgodził się pp. Franciszek; rozmowa z reżyserką najnowszego filmu o św. Franciszku z Asyżu Lilianą Cavani; historia młodej Polki żyjącej na emigracji z dwojgiem dzieci, która podczas modlitwy o uzdrowienie w kościele w Cippenham powstała z wózka inwalidzkiego czy podpowiedzi psychologa, terapeuty o. Mariusza Kozioła, jak radzić sobie w życiu z kryzysami, jak sobie samemu pomóc w takich sytuacjach.

Ponadto dowiadujemy się, że 19 kwietnia w Turynie po raz kolejny zostanie wystawiony na widok publiczny Całun Turyński. To najważniejsza, choć nie jedyna pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Istnieje kilka innych „płócien”. Jak je traktować? Co o nich myśleć Czy rzeczywiście mają wpływ na wiarę chrześcijan? Zwykłe płótna czy relikwie? – z pytaniami mierzy się o. Franciszek Solarz, franciszkański teolog.

Podróżniczka, prezes polskiego oddziału The Explorers Club Monika Rogozińska pisze o bohaterskich franciszkanach, którzy pierwsi, jeszcze przed legendarnym Marco Polo, przecierali szlaki, nawiązywali międzykulturowe kontakty i odsłaniali przed Europejczykami nieznaną cywilizację Azji.

Biblista, salezjanin ks. Ryszard Kempiak tłumaczy, o co chodzi ze złorzeczeniami, które pojawiają się na karatach Pisma św., a dokładnie Psałterza, które jakby nie licują z naszym rozumieniem świętości Biblii.

Jadwiżanka wawelska Marzena Władowska odpowiada na pytanie, co zrobić, aby Wielki Post był wielki?

A także, jak w każdym numerze, felietony znanych dziennikarzy radiowych i telewizyjnych: Marii Stepan, Małgorzaty Ziętkiewicz, Jacka Tacika i Bogdana Zalewskiego oraz trójgłos profesorów trzech zakonów franciszkańskich: o. Zdzisława Kijasa OFMConv, o. Rolanda Prejsa OFMCap i o. Eligiusza Dymowskiego OFM. Tym razem o pokucie i umartwieniu.

Są też kazania na wszystkie niedziele najbliższych dwóch miesięcy. Pisze je specjalista ds. franciszkanizmu o. dr Andrzej Zając.

W numerze jest również tekst socjologa prof. Andrzeja Zybertowicza „Trans”, który w gronie redakcyjnym wywołał ożywioną dyskusję.

Na łamach nowego numeru Redakcja zapewnia, że w każdy wtorek odprawiana jest msza św. za przyczyną św. Antoniego z Padwy, podczas której zanoszone są do Boga modlitwy w intencji czytelników, autorów i twórców - dawnych i obecnych - dwumiesięcznika.

W każdej chwili i z każdego miejsca można podjąć prenumeratę krajową bądź zagraniczną, półroczną bądź roczną, wchodząc na stronę: 

http://poslaniecantoniego.pl/

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij