Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Prasa. Wszyscy jesteśmy mistykami.

29.01.2015

"Mistyka dla każdego" jest tematem przewodnim pierwszego w tym roku numeru „Głosu Ojca Pio”.

Dlaczego taki temat? Nieosiągalny, nie dla wszystkich, nie na dzisiejsze czasy… Właśnie dlatego. Przychodzi taki czas w życiu człowieka, kiedy Bóg zaprasza go do dojrzałości w podejmowaniu decyzji i kierowaniu swoim losem. „Wszyscy jesteśmy mistykami, kiedy otwieramy się na Boga, kiedy Go szukamy i odkrywamy nie tylko na modlitwie, na klęczkach” – mówi podczas rozmowy z „Głosem Ojca Pio” ks. Paweł Bajger.

"Pragniemy zaprosić czytelników – pisze redaktor naczelny, o. Krzysztof Czeczko – do refleksji i odważnego wejścia w doświadczenie Boga. Nie przez „formy” i „metody”, ale spotkanie – prawdziwe i piękne – do którego On sam powołuje każdego. Chcemy pokazać, że można odważnie odkryć nasze „sanktuarium serca”, gdzie mieszka Bóg, który nieustannie do nas mówi. On, obecny przy nas i w nas, działa w codzienności i w Chrystusie jest bliższy nam niż my sami".

Temat numeru dopełnia reportaż z pobytu w pustelni oraz artykuł omawiający kwestię mistyki w dzisiejszym świecie. W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy: wprowadzenie do zalecanej przez Świetego modlitwy myślnej oraz jej szczegółowo opracowaną metodę, a także wypowiedź młodego człowieka o fascynacji postawą Stygmatyka, która doprowadziła go do nawrócenia i przylgnięcia do Pana Boga, potwierdzonego powołaniem kapłańskim.

Ponadto w numerze przeczytamy m.in. prezentację sylwetki św. Bernarda z Corleone, w młodości znanego jako „pierwsza szpada Sycylii”, materiał o akcji dobroci zorganizowanej przez czcicieli Ojca Pio we współpracy z Dziełem Pomocy Ojca Pio. Warto też zwrócić uwagę na nowy cykl „Okulary dobra” opisujący zagadnienia z pogranicza wiary i psychologii oraz nową odsłonę felietonów.

Głos Ojca Pio / Wydawnictwo Serafin

ul. Korzeniaka 16

30-298 KrakówTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij