Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Premiera książki „Sztuka umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie”

15.03.2017 kg .

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazała się właśnie książka "Sztuka umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie" autorstwa o. Antonio Gentiliego, której nasz portal jest patronem medialnym. Z okazji premiery Wydawnictwo przygotowało specjalne zniżki i umożliwiło zajrzenie do książki! Zapraszamy!

Umiar jest sztuką. I każdy może się w niej doskonalić. Podstawą bowiem umiaru jest zdrowy rozsądek, uważność i refleksyjność. Warto więc weryfikować stare przyzwyczajenia, by odkrywać na nowo sens spraw najprostszych: jedzenia, mówienia, oglądania, korzystania z multimediów, słuchania, zakupów, rozrywki, tempa życia. To właśnie codzienność jest największym wyzwaniem. W niej człowiek doświadcza i frustracji, i szczęścia. Adeptom sztuki umiaru autor wychodzi naprzeciw, nie tylko uzmysławiając problemy, ale przede wszystkim podpowiadając konkretne ich rozwiązania. Wielowymiarowy umiar jest niezwykłym dobrem: uwalnia ziemię od zbędnych ciężarów, a życie człowieka pomaga czynić prostszym i szczęśliwszym.

O. Antonio Gentili jest barnabitą, znanym i cenionym teologiem, filozofem, znawcą zachodniej i wschodniej szkoły medytacji. Prowadzi rekolekcje łączące modlitwę i oczyszczający post. Jest autorem książek z dziedziny duchowości. Nakładem Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew” ukazał się poradnik pt. "Post dla zdrowia ciała i ducha" oraz "Sztuka umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie".

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki:

Książkę można zakupić w księgarni internetowej Wydawnictwa Franciszkanów "Bratni Zew": Sztuka umiaru. Jak żyć prosto i szczęśliwie.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij