Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Projekt Antoni 20-22”

04.01.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Wikariusz prowincji włoskiej św. Antoniego z Padwy (Włochy Północne) o. Roberto Brandinelli, koordynator projektu o. Paolo Floretta oraz rektor bazyliki papieskiej św. Antoniego w Padwie o. Oliviero Svanera przedstawili podstawowe zarysy programu „Projekt Antoni 20-22”.

Według ustaleń podczas realizacji projektu, w ciągu 97 dni zostanie pokonanych pieszo 1990 km. Uczestnicy wyruszą z Sycylii do Padwy, aby uczcić trzy wielkie antoniańskie rocznice przypadające w latach 2020-2022: powołanie franciszkańskie Antoniego, jego przybycie do Włoch oraz pierwsze spotkanie ze św. Franciszkiem z Asyżu. Już w tych trzech wyjątkowych momentach Antoni ukazuje się światu jako wielki kaznodzieja i święty.

Wędrówka rozpocznie się 6 kwietnia 2021 r. w Capo Milazzo (Mesyna), miejscu przybycia św. Antoniego do Włoch. Główny etap jest przewidziany w Asyżu w dniu 29 maja, dokładnie w rocznicę wielkiej kapituły namiotów z 1221 r., kiedy to św. Franciszek zgromadził wokół siebie wszystkich swoich braci, w tym także św. Antoniego. Przybycie do bazyliki padewskiej, kryjącej doczesne szczątki św. Antoniego, zaplanowano na 13 listopada 2021 r., zaś całość zakończy się następnego dnia.

W tym okresie będą organizowane różne wydarzenia kulturalne i religijne, które stopniowo będą prezentowane na nowej stronie internetowej www.antonio2022.org oraz w mediach społecznościowych poświęconych temu projektowi.

Ze względu na pandemię zaplanowane wcześniej wydarzenie zostało przełożone, ale współbracia są przekonani, że pod opieką naszego świętego, tak drogiego wszystkim wiernym we Włoszech i na całym świecie, będą w stanie zrealizować program.

Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć na stronie internetowej:

https://areastampa.messaggerosantantonio.it/content/antonio-20-22-oltre-3-milioni-di-passi-sulle-orme-di-santantonio i https://www.antonio2022.org.

za: www.ofmconv.netTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij