Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Promocja doktorska o. Andrzeja Hejnowicza (l. 56)

25.06.2022 Jan Maria Szewek

W piątek 24 czerwca 2022 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyły się promocje doktorskie. Słowa przysięgi doktorskiej złożył i dyplom otrzymał m.in. franciszkanin z krakowskiej prowincji o. Andrzej Hejnowicz OFMConv. Nowo promowanemu towarzyszyli krewni, współbracia i przyjaciele.

Doktorzy publicznie zobowiązali się do zachowania wdzięcznej pamięci o swojej Alma Mater i troski o jej dobre imię, zachowania prawości życia i obyczajów oraz podejmowania dalszych gorliwych studiów, nigdy zaś wykorzystania stopnia doktora do ubiegania się o próżną chwałę albo brudny zysk.

Oprócz dyplomu na czerpanym papierze wraz z odpisem w specjalnej tubie otrzymali też biret oraz pierścień.

Promocje doktorskie na KUL-u odbywają się z reguły dwa razy w roku: w dniu uroczystej inauguracji roku akademickiego i w święto patronalne uczelni, które przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Uroczyste potwierdzenie nadania stopni naukowych rozpoczęło się mszą św. w kościele akademickim.

„Słynne powiedzenie Owidiusza: ‘Finis coronat opus’ (Koniec wieńczy dzieło – przyp. red.), odnosi się również do prac doktorskich. Toteż właściwym końcem wieloletnich trudów uzyskania doktoratu jest promocja doktorska, a w niejednym przypadku także publikacja rozprawy” – podkreśla o. prof. Mirosław Chmielewski CSsR.

O. Andrzej Hejnowicz pracę doktorską napisał pod kierunkiem o. prof. dr. hab. Rolanda Prejsa OFMCap. Dotyczyła ona ewolucji tożsamości braci mniejszych w latach 1209-1279. Z powodu pandemii obrona odbyła się online 30 września 2020 r., a promocja dopiero teraz.

Tego dnia, podczas tej samej uroczystości, inny franciszkanin z krakowskiej prowincji – o. prof. dr hab. Marek Fiałkowski OFMConv (Katedra Teologii Pastoralnej KUL) wręczył dyplomy dwojgu doktorom, których był promotorem.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij