Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Prowincjał franciszkanów: „Oddajmy Jej ster życia!”

16.08.2017 Jan Maria Szewek

Polska Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

„Pozwólmy Maryi, by nas przemieniała, i jak Ona Bogu oddajmy Jej ster życia” – zachęcał tysiące wiernych zgromadzonych w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla prowincjał franciszkanów z Krakowa o. Marian Gołąb. 15 sierpnia zakończył się Wielki Odpust Kalwaryjski.

Podczas sumy odpustowej wyższy przełożony krakowskich franciszkanów mówił o wartości zawierzenia w życiu człowieka, przywołując historie z życia wzięte. 

Franciszkanin przy okazji przypomniał, że w tym roku, w 100. rocznicę objawień fatimskich Episkopat Polski zawierzył Niepokalanemu Sercu Maryi Kościół w naszej ojczyźnie. Na zakończenie homilii o. Gołąb odmówił z pątnikami modlitwę „Pod Twoją obronę”.

Ordynariusz krakowskich franciszkanów podziękował kilkudziesięciu tysiącom pielgrzymom, w tym 250-osobowej grupie ludzi zza wschodniej granicy, za to, że przyszli na kalwaryjskie wzgórze, aby uczcić Maryję.

„Od początku istnienia Kościoła żywa była wśród chrześcijan wiara o chwalebnym wniebowzięciu Maryi (…). Również dla nas wniebowzięcie Maryi było i jest radosnym wydarzeniem, bowiem z chwilą Jej wniebowzięcia uzyskaliśmy w niebie potężną wspomożycielkę i orędowniczkę, która zawsze gotowa jest wstawiać się za nami przed tronem Boga” – przekonywał ojciec prowincjał.

W tym roku modlitwom podczas Wielkiego Odpustu przewodniczyli m.in. metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, metropolita przemyski abp Adam Szal oraz biskupi pomocniczy ze Lwowa – Edward Kawa i z Przemyśla - Stanisław Jamrozek.

Rozważania na dróżkach kalwaryjskich przeprowadzili: wikariusz prowincji o. Mariusz Kozioł z Krakowa, gwardian i proboszcz o. Zbigniew Kubit z Przemyśla oraz duszpasterz młodzieży i powołań o. Marcin Buntov z Krakowa.

Tegorocznym kaznodzieją odpustowym był o. Sławomir Zieliński, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Archidiecezji Lwowskiej.

Wielkiemu Odpustowi (11-15 sierpnia) towarzyszyły również wydarzenia muzyczne: biesiada, koncert Orkiestry Kalwaryjskiej oraz koncert franciszkańskiego zespołu „Fioretti”.

Więcej o Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej na stornie Kalwarii Pacławskiej: http://kalwaria.franciszkanie.pl/

jms

---

TVP3 Rzeszów

diecezja.pl 

Radio Fara

Radio Watykańskie

Katolicka Agencja Informacyjna

Polska Agencja Prasowa

Nowiny24

Stacja7

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij