Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Prowincjał franciszkanów: „To jest piękne (…). To jest mądre”.

04.09.2018 Jan Maria Szewek

431 uczniów rozpoczęło rok szkolny 2018/2019 w szkołach franciszkańskich w Legnicy. 274 osoby uczyć się będzie w Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjum i 157 - w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Franciszka z Asyżu.

„To jest piękne, że nowy rok w tej szkole rozpoczynamy w kościele. To jest mądre, bo przychodzimy do Boga, aby ten rok rozpocząć z Jego błogosławieństwem” – mówił do nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzieży prowincjał franciszkanów o. Marian Gołąb.

Wyższy przełożony z Krakowa przekonywał zebranych w świątyni, że szkoła to coś więcej niż nauka czy egzaminy. „Najważniejsze jest to, aby wzrastać w miłości do Boga i drugiego człowieka. Wtedy ta wiedza, te oceny mają sens, wtedy ten rok szkolny stanie się rokiem łaski w twoim życiu” - podkreślał.

O. Gołąb apelował do młodych osób, aby byli wdzięczni Bogu za to, że mogą się uczyć, bo – jak powiedział, „są takie miejsca na świecie, gdzie ogromnie dużo dzieci nie ma takiego szczęścia”, jak chociażby w Ugandzie, w której franciszkanin pracował przez siedem lat jako misjonarz.

Prowincjał zakończył okolicznościowe słowo modlitwą: „Panie Boże, Tobie oddaję ten czas, bądź przy mnie każdego dnia, pozwól mi stawać w prawdzie”.

Dyrektor szkół o. Józef Szańca podzielił się ze wszystkimi bardzo dobrą wiadomością, że w tym roku maturę zdali wszyscy absolwenci KLO. Radość tym większa, że w skali kraju – wg Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – świadectwo dojrzałości uzyskało tylko 79,7 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij