Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Prymicje dominikanina we franciszkańskiej parafii

12.07.2022 Łukasz Pazgan

W niedzielę 3 lipca w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle odbyła się Msza św. prymicyjna o. Alberta Bażyka, dominikanina z prowincji francuskiej. Jest to pierwsze dominikańskie powołanie z parafii św. Antoniego w Jaśle, a zarazem dwudzieste pierwsze powołanie kapłańskie w ponad pięćdziesięcioletniej historii parafii.

O. Albert pochodzi z parafii franciszkańskiej w Jaśle i odbywał formację w Zakonie Kaznodziejskim św. Dominika w Polsce i we Francji. 19 czerwca w Paryżu przyjął sakrament święceń kapłańskich. Teraz będzie posługiwał we Francji.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar święceń o. Alberta, które miały miejsce po trzynastoletniej przerwie, kiedy to w 2009 roku swoją Msze św. prymicyjną sprawowali o. Tomasz Trawiński, franciszkanin i ks. Franciszek Sikora, saletyn.

Podczas uroczystości świętowaliśmy również dwudziestą rocznicę święceń o. Bartosza Pawłowskiego oraz jubileusz pięćdziesięciolecia sakramentu małżeństwa jego rodziców.

o. Łukasz Pazgan

(fot. Łukasz Rak)Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij