Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia: „Bardzo dziękuję!”

03.04.2020 Jan Maria Szewek

Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. bp Romuald Kamiński dziękuje za podjęcie różnorodnych inicjatyw wspierających grupy i środowiska zawodowe walczące z koronawirusem.

„Jako Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Służby Zdrowia, bardzo dziękuję za ich podjęcie. Proszę Chrystusa Najlepszego Lekarza o ich obfite i błogosławione owoce; Matce Bożej z Lourdes zawierzam ich realizację” - czytamy w liście rozesłanym do mediów i umieszczonym na stronie episkopat.pl.

Dziękuje za działania ogólnopolskiej Caritas i poszczególnych Caritas diecezjalnych; za franciszkańską akcję ‘Adoptuj medyka’; pallotyńską - ‘Wasze imiona zapisane są w niebie’, Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia, Polskiego Towarzystwa Opieki Duchowej w Medycynie oraz Apostolstwa Chorych - ‘Zaadoptuj medyka i chorego’.

Przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia pisze, że na najwyższe laury zasługują lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, farmaceuci, kapelani i wolontariusze – wszyscy pracownicy placówek medycznych i im pokrewnych, którzy z narażeniem życia i bezpieczeństwa swojego i swoich najbliższych, przełamując wewnętrzne lęki i obawy, wbrew niepokojom, zmęczeniu, ludzkiemu zniechęceniu: są, trwają, służą, ratują, troszczą się i opiekują, niosą pomoc i wsparcie. Nazywa ich bohaterami.

Franciszkańska akcja ‘Adoptuj medyka’ została zainicjowana przez krakowskich franciszkanów w odpowiedzi na poruszający, osobisty list jednej lekarki, matki trojga dzieci, niegdyś związanej z duszpasterstwem akademickim przy jednym z franciszkańskich klasztorów.

Polega ona na tym, że wierzący człowiek deklaruje się przed Bogiem do codziennej, systematycznej modlitwy za jedną osobę ze środowiska służby zdrowia w czasie trwania pandemii koronawirusa. Wybór konkretnej osoby pozostawia jednak Panu Bogu. Wciąż można do niej dołączyć. Nawet jest to wskazane.

jms

(foto: arch. KEP)

-----

episkopat.pl

TVN24

polskieradio24.pl

KAI

Niedziela

Opoka.news

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij