Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Radość we franciszkańskim Neo w Krakowie

29.12.2019 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Krakowskie franciszkańskie Wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej w niedzielę adwentowej radości Gaudete przeżywały zakończenie Katechez Zwiastowania prowadzonych corocznie przy franciszkańskiej Bazylice św. Franciszka w Krakowie.

W tym roku katechezy głosiła nowa ekipa katechistów: Michał i Magdalena Listwan, Piotr i Ola Wołkowscy, Przemysław i Karolina Piątek oraz o. Paweł Dybka OFMConv. Pomocą i wsparciem duchowym służyły szczególnie II i III wspólnota spotykająca się przy bazylice. Konwiwencja założycielska odbywała się w Suchej Beskidzkiej w dniach 13-15 grudnia 2019 r., gdzie zawiązała się nowa wspólnota, 8 z kolei licząca około 25 osób.

W IV niedzielę adwentu wszystkie wspólnoty przywitały nowych braci i siostry na liturgii zorganizowanej w Auli bł. Jakuba. Radujcie się… Pan nawiedził swój lud swoją radością powiększając grono tych, którzy odpowiedzieli na Jego zaproszenie. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy towarzyszyli nam swoją modlitwą w okresie głoszenia katechez, a nowym braciom i siostrom wzrastania w darze wiary, wspólnoty, słowa i liturgii.

fot. Piotr WołkowskiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij