Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ratingen

09.05.2015

RatingenFranciszkanie przybyli do Ratingen w średniowieczu i założyli swój dom w centrum miasta przy rynku. Klasztor ten został przez władze państwowe skasowany, ale budynek istnieje do dzisiaj. Przez pewien czas mieściły się w nim urzędy miejskie, szkoła. Z kościoła pozostały jedynie mury przerobione na użytek świecki i trudno się w nich dopatrzeć pozostałości po świątyni.

Obecny klasztor jest budynkiem nowym, zbudowanym w miejscu bardziej odległym od centrum miasta. Zbudowano go w latach 50 XX w., a później został rozbudowany. Klasztor prowadzi parafię, powierzoną zakonnikom przez archidiecezję w Kolonii. Zarówno klasztor jak i parafia zostały przekazane Krakowskiej Prowincji w 1986 r. Umowa w tej sprawie została zawarta z prowincją niemiecką 21 czerwca 1986 r., a 31 lipca 1986 r. arcybiskup Kolonii, kard. Joseph Höffner wyraził zgodę na przejęcie parafii. 6 września 1986 r. odbyła się uroczysta inauguracja pracy polskich franciszkanów w Ratingen.

Klasztor pw. św. Suitberta

Schutzenstrasse 58 
RATINGEN 40878 
tel. 0049/2102 8633559 
e-mail: minoriten-ratingen@web.de 
www.st-suitbertus-ratingen.de

Tytuł: Św. Suitbertus
Data powtórnego kanonicznego ustanowienia klasztoru: 1954

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij