Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rekolekcje dla kapłanów… przy grobie o. Wenantego

23.08.2021 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Kustosze Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej oraz archidiecezja przemyska, zapraszają kapłanów w dniach 22-25 listopada 2021 r. na rekolekcje ze sługą Bożym o. Wenantym Katarzyńcem. To dobry czas w ciszy i osobistej refleksji nad swoim kapłańskim powołaniem. To także dobry czas na zgłębienie duchowości sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, którego grób znajduje się w bazylice franciszkańskiej w Kalwarii Pacławskiej.

O. Wenanty zachwyca dzisiaj swoją determinacją i umiłowaniem kapłaństwa. Chociaż pełnił tę posługę tylko siedem lat, pozostawił po sobie bogactwo myśli i niezwykłą osobowość. Rekolekcje to okazja, aby oderwać się od codziennej rzeczywistości i zatopić się w ciszy i niecodziennej atmosferze kalwaryjskiego sanktuarium. W programie rekolekcji m.in. osobiste doświadczenie ciszy, adoracja Najświętszego Sakramentu, zamyślenie nad słowem Bożym, wspólna Eucharystia, konferencje, modlitwa różańcowa. Rekolekcje wpisują się w obchody 100. rocznicy śmierci o. Wenantego Katarzyńca, która przypada w tym roku.

Koszt rekolekcji 400 zł. Zgłoszenia i informacje można kierować pod numer telefonu 532 076 902 (o. Edward).

oesTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij