Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rekolekcje dla młodzieży w Harmężach

19.08.2022 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

13 sierpnia 2022 r., w wigilię uroczystości św. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży, które poprowadziły Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, miejscowi franciszkanie oraz Asystent MI diecezji kieleckiej ks. Sebastian Seweryn.

Młodzież wzięła udział w uroczystościach 81. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana, która rozpoczęła się w niedzielę 14 sierpnia nabożeństwem Transitus, po którym uczestnicy spotkania udali się w pieszej pielgrzymce do byłego obozu Auschwitz na Eucharystię.

„Te rekolekcje były dobrą okazją, aby odmłodzić siebie, swoją wiarę i ducha. Na co dzień w kościele widzimy starsze osoby, młodych ludzi ubywa, ale jednak są jeszcze osoby młode, które wierzą” – powiedział Karol, uczestnik rekolekcji.

Agata, Misjonarka Niepokalanej Ojca Kolbego zauważyła, że „były to piękne dni i owocne, widzieliśmy młodych ludzi, którym było bardzo dobrze ze sobą, na tym nam też zależało, aby mogli spędzić ten czas w takiej jedności. Chcieliśmy, aby ta wspólnota była zawiązana wokół Chrystusa i św. Maksymiliana, gdyż nasze Centrum ma właśnie taki cel” – podkreśliła misjonarka.

Uczestnicy tegorocznych rekolekcji dla młodzieży zastanawiali się nad drogą, która prowadzi mnie do życia, albo od niego odciąga. Pomocą w rozważaniach był przykład św. Maksymiliana, który różne doświadczenia przyjmował pokornie, gdyż z nim była Niepokalana. To Ona przeprowadziła go przez próby do nieba.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij