Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rekolekcje Kolbiańskie

23.11.2021 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

W dniach 19-21 listopada 2021 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, w Domu Rekolekcyjnym Misjonarek Niepokalanej Ojca Kolbego odbyły się Rekolekcje Kolbiańskie z okazji 80. rocznicy męczeństwa św. Maksymiliana Kolbego. Rekolekcje prowadził o. Arkadiusz Bąk OFMConv wspólnie z Misjonarkami Niepokalanej Ojca Kolbego.

Kluczem do rozważań rekolekcyjnych było słowo: „Świętość” – jako powołanie, jako droga i w słowach św. Maksymiliana Marii Kolbego.

O. Arkadiusz w głoszonych konferencjach przybliżył uczestnikom rekolekcji narodziny świętości w przestrzeni powołania i drogi, w oparciu o wielki autorytet, którym jest św. Maksymilian Kolbe.

Ciekawym i bardzo budującym panelem rekolekcji był czas „dzielenia się w grupach” indywidualnym rozumieniem świętości, doświadczeniem własnego życia, w odniesieniu do niektórych zagadnień z „Regulamentum Vitae” św. Maksymiliana Kolbego.

Każdego dnia wszyscy uczestnicy rekolekcji jednoczyli się w modlitwie podczas Mszy Świętej, rano modlili się Liturgią godzin i wieczorem, rozważając tajemnice różańcowe i adorując Najświętszy Sakrament.

Zachęcamy do odsłuchania konferencji oraz obejrzenia galerii zdjęć: REKOLEKCJE KOLBIAŃSKIE.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij