Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Relikwie męczenników w zakładzie karnym

16.01.2019 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Zakład Karny w Wołowie jest pierwszą taką placówką na świecie, w której od 14 stycznia 2019 r. znajdują się relikwie błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Uroczystość instalacji odbyła się pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego – biskupa pomocniczego wrocławskiego.

Relikwie zostały przekazane do kaplicy zakładu karnego, im. św. Maksymiliana Marii Kolbego.  Podczas uroczystości o godz. 15:00 rozpoczęła się Msza Święta, którą celebrował ks. bp Siemieniewski. W Eucharystii uczestniczyło ponad 50 osób, w tym przedstawiciele więziennictwa z Zastępcą Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej we Wrocławiu ppłk. Krystyną Zuwałą, zaproszeni goście, skazani przystępujący do Sakramentów Świętych i ich świadkowie oraz osoby bliskie osadzonych. Odbył się chrzest jednej osoby, jedna Pierwsza Komunia św. i dwadzieścia osób przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. 

br. Jan Hruszowiec OFMConv

Promotor Kultu Męczenników z PariacotoTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij