Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Reportaż o bł. Salomei

28.02.2018 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W ramach cotygodniowego cyklu Redakcji Programów Katolickich TVP 3 Kraków „Wiara i życie" autorstwa Joanny Adamik oraz Katarzyny Katarzyńskiej zrealizowany został reportaż "Ponad wszystko miłość - Błogosławiona Salomea, pierwsza polska klaryska".

Film pokazuje życie za klauzurą krakowskich sióstr klarysek, które w 2018 r. rozpoczęły dziękczynną modlitwę za dar bł. Salomei Piastówny, pierwszej polskiej klaryski w 750. rocznicę jej śmierci.

Siostry pokazują bezcenne, średniowieczne pamiątki po błogosławionej, przypominają historię jej życia i świętości oraz uchylają rąbka tajemnicy życia za klauzurą, a ks. abp Marek Jędraszewski tłumaczy znaczenie bł. Salomei i sióstr klarysek dla historii chrześcijańskiej Polski, zwłaszcza w kontekście tworzenia państwowości polskiej na gruncie rodzącego się na naszych ziemiach chrześcijaństwa oraz zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij