Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rocznica wznowienia działalności przez Radio Niepokalanów

27.02.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W niedzielę, 28 lutego 2021 r. Radio Niepokalanów będzie obchodzić rocznicę wznowienia swojej działalności. Z tej okazji  podczas Mszy Świętej o godz. 8.30 w bazylice w Niepokalanowie franciszkanie będą się modlić w intencji pracowników i słuchaczy rozgłośni.

Eucharystii będzie przewodniczył pierwszy dyrektor radia, a obecnie prowincjał, o. Grzegorz Bartosik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również za pośrednictwem fal radiowych oraz transmisji internetowej na kanale Niepokalanów TV.

W 1995 r., po 57 latach przerwy w nadawaniu, spowodowanej II wojną światową oraz reżimem komunistycznym, założone 8 grudnia 1938 r. przez o. Maksymiliana Kolbego, Radio Niepokalanów wznowiło działalność. Pierwsza audycja po reaktywacji została nadana w Środę Popielcową, 1 marca 1995 r. Radio Niepokalanów świętuje tym samym w 2021 roku 26. rocznicę swojej reaktywacji!

W 1938 r. – tuż po wyemitowaniu dwóch próbnych audycji, po których Radio Niepokalanów przestało nadawać – św. Maksymilian pisał do ówczesnego generała zakonu: „Nasza Stacja Radiowa, która w dniu święta Niepokalanej roznosiła Jej chwałę na falach eteru po całym świecie, teraz ze względu na atak czynników akatolickich milczy, lecz Niepokalana bez wątpienia w końcu odniesie zwycięstwo” – czyżby proroctwo? Historia Radia Niepokalanów pokazuje, że tak.

Dzisiaj, jako jedyne radio na świecie, założone przez świętego, wciąż się rozwija. Mimo wielu przeszkód, wciąż jest wiele pomysłów i osób, które pragną je realizować – tak, by dzieło św. Maksymiliana służyło do zbawienia dusz przez Niepokalaną.

za: www.radioniepokalanow.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij