Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rozważania październikowe w Roku Ojca Wenantego

23.09.2021 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

We wszystkich kościołach parafialnych i rektoralnych archidiecezji przemyskiej, podczas tegorocznych nabożeństw różańcowych w październiku, będą czytane rozważania maryjne ze sługą Bożym Ojcem Wenantym Katarzyńcem.

Czytanki na październik, zatytułowane „Maryja Zwycięska”, na prośbę ks. Jana Szeląga, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Przemyskiej, przygotował o. Edward Staniukiewicz, opiekun grobu sługi Bożego w Kalwarii Pacławskiej. Inicjatywa zrodziła się z okazji trwającego Roku Ojca Wenantego Katarzyńca, w którym przypada 100. rocznica jego śmierci. Rozważania oparte są na myślach maryjnych ojca Wenantego zaczerpniętych z jego pism i przeplatane wydarzeniami z życia na podstawie biografii o. Alberta Wojtczaka „Wenanty Katarzyniec, franciszkanin”, która po raz pierwszy w pełnym wydaniu ukazała się również w roku jubileuszowym 100. rocznicy śmierci sługi Bożego nakładem Wydawnictwa Bratni Zew.

oes   Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij