Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rycerze z przyszłością

06.01.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

W piątek 3 stycznia 2020 r. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej ze Świnnej k. Żywca, tradycyjnie już spotkała się w pierwszy piątek miesiąca. Tym razem po Eucharystii rycerze mieli okazje wspólnie kolędować przy akompaniamencie kapeli góralskiej. 

Po oficjalnym spotkaniu Prezes MI w Świnnej, Henryk Kuźnik, spotkał się z kandydatami do Rycerstwa Niepokalanej, aby podzielić się możliwościami, jakie daje przynależność do MI.

Prezes Henryk przedstawiał także szerokie plany, które pragnie podjąć wspólnota w Nowym Roku a wśród nich: Maryjny piknik ewangelizacyjny, który będzie poprzedzony odwiedzinami w domach parafian „chcemy spotkać się z każdym wierzącym i niewierzącym i osobiście zaprosić na to wydarzenie” – podkreślał Kuźnik.

Innym wielkim wezwaniem będzie zrobienie „czegoś” dla dzieci i młodzieży. „W dzisiejszych czasach młodzi ludzie muszą uczyć się języków. Dlatego jako rycerze wychodzimy im naprzeciw i zorganizujemy im odpowiedni kurs”.

Prezes Rycerstwa Niepokalanej wspomniał także o konieczności rozwoju zdolnych dzieci w kierunku muzycznym, aby mogli ubogacać swoimi talentami naszą parafię i gminę.


Zobacz także:

http://rycerstwoniepokalanej.pl/pl/aktualnosci/241/nowy-prezes-mi-w-swinnejTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij