Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rychwałd. Budowa kaplicy cmentarnej

09.07.2016 admin .

Polska Rychwałd | Parafia Świętego Mikołaja Biskupa i Klasztor Franciszkanów

Minęło dwa i pół miesiąca od rozpoczęcia prac ziemnych na placu budowy kaplicy cmentarnej w Rychwałdzie. Dopóki wykonywano prace ziemne związane z fundamentami, zabezpieczeniem ich, a także z przyłączami wody, kanalizacji i prądu, dopóty postęp prac nie był widoczny z poziomu przebiegającej nieopodal ulicy. Teraz wszystko się zmieniło, aż radość bierze gdy patrzy się na to co powstaje, a kiedyś będzie Kaplicą Cmentarną i to niezwykłej urody i architektury niespotykanej.

Mury wystrzeliły w górę. Na części zaplecza, gospodarczej, ściany osiągnęły już swój górny poziom, otwory gdzie kiedyś znajdą się okna zostały od góry zamknięte i całość powoli zostaje przygotowywana do wylania stropów, na których w przyszłości znajdzie się ziemia pokryta trawnikiem. Postawienie całego szalunku wymaga czasu i dokładności gdyż stropodach nie będzie leżał w poziomie, lecz będzie opadał w dwóch kierunkach. Od strony ulicy po zakończeniu wszystkich prac będzie można wejść na ten dach z poziomu zerowego, nie tylko będzie można na niego wejść, ale nawet trzeba, bo tego będzie wymagał rosnący tam trawnik, który trzeba będzie utrzymywać w należytym porządku. 

franciszkanie z Rychwałdu

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij