Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rychwałd. Konferencja duszpasterska

13.05.2019 . kg

Rychwałd | Parafia Świętego Mikołaja Biskupa i Klasztor Franciszkanów

Już po raz drugi Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR (ognisko w Rychwałdzie) przy współpracy z Fundacją Rodzina w Służbie Człowieka oraz Klasztorem Franciszkanów w Rychwałdzie i Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje konferencję popularnonaukową „Love Story czy Poligon? O małżeństwie dzisiaj”, poświęconą tematyce małżeństwa i rodziny.

Dostrzegamy duże zainteresowanie tą tematyką spowodowane przede wszystkim zamieszaniem w odniesieniu do samych określeń i pojęć definiujących rodzinę.

Konferencja w swoim założeniu ma propagować i promować chrześcijańskie i katolickie rozumienie sakramentalnego małżeństwa i rodziny. Chcemy również wychodzić naprzeciw małżeństwom przeżywającym trudności lub poważne kryzysy. Wyrażamy przekonanie, że dobrze wykorzystana łaska sakramentu pozwala przezwyciężać to, co trudne, a nawet sprawia, że wiele kryzysów po prostu nie ma prawa zaistnieć.

Konferencja odbędzie się 15 czerwca 2019 r. (sobota) w Rychwałdzie w pomieszczeniach Franciszkańskiego Domu Rekolekcyjno-Edukacyjnego. Rozpoczęcie o godz. 10.00

Zaproszeni prelegenci:

  • Anna Małecka-Puchałka (Bielsko-Biała), wykładowca w Diecezjalnym Studium Rodziny, od wielu lat pracuje w poradnictwie rodzinnym;
  • o. Jan Janus OFMConv (Legnica), doktor teologii, przełożony franciszkańskiego konwentu w Legnicy, wieloletni duszpasterz rodzin;
  • ks. Tomasz Gorczyński (Bielsko Biała), doktor teologii, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Program konferencji:

10.00 – powitanie uczestników

10.10 – wykład (o. dr Jan Janus OFMConv., Legnica)

10.40 – świadectwo (osoba ze wspólnoty Sychar)

10.50 – przerwa kawowa

11.10 – wykład (Anna Małecka-Puchałka, Bielsko Biała)

11.50 – świadectwo (małżeństwo ze wspólnoty Sychar)

12.00 – dyskusja

12.30 – Msza Święta w bazylice (ks. dr Tomasz Gorczyński)

13.30 – agapa, zakończenie konferencji

Kontakt:

Tomasz Pawlik OFMConv (Rychwałd)

Tel: +48 694173190

e-mail: angelicorusso@gmail.comTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij