Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rychwałd. Warsztaty Muzyki Liturgicznej

05.04.2019 . kg

Rychwałd | Parafia Świętego Mikołaja Biskupa i Klasztor Franciszkanów

W odpowiedzi na wezwanie Kościoła „aby wszyscy wierni byli wdrażani do pełnego, świadomego i czynnego udziału w obrzędach liturgicznych" (Sobór Watykański II), członkowie scholi liturgicznej w Rychwałdzie, postanowili zorganizować otwarte warsztaty poświęcone muzyce liturgicznej, które odbędą się w dniach 1-3 maja 2019 r.

Podczas warsztatów najwięcej czasu poświęconego zostanie pracy nad emisją głosu i śpiewem liturgicznym. Organizatorzy, świadomi, że śpiew nie jest ubogaceniem liturgii, lecz jej integralną częścią, w programie warsztatów przewidzieli również czas na konferencje poruszające tematykę liturgii, wspólną Eucharystię oraz Liturgię Godzin. Ksiądz biskup Piotr Greger otworzy warsztaty i poprowadzi pierwszy wykład pt. Muzyka liturgiczna w praktyce.

Prowadzenie zajęć praktycznych z emisji głosu, śpiewu wielogłosowego oraz prawidłowego wykonania psalmów powierzono Katarzynie i Stanisławowi Młynarskim, którzy współprowadzą Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne (założone w 2009 roku). Katarzyna Młynarska jest profesjonalistką w zakresie emisji głosu, fonetyki wokalnej i metodyki zbiorowej emisji głosu.

Do udziału w warsztatach organizatorzy zapraszają: członków chórów, scholi, animatorów muzycznych, kantorów i tych wszystkich, którym zależy na pięknie liturgii, osoby noszące w sobie pragnienie śpiewania w kościele lub utworzenia scholi, chóru czy innej grupy śpiewaczej przy swojej parafii. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnej konsultacji dotyczącej śpiewu u Katarzyny Młynarskiej.

Przekonani, że propagowanie czynnego i świadomego zaangażowania w liturgię Kościoła poprzez śpiew, wymaga poszerzania wiedzy liturgicznej i doskonalenia umiejętności wokalnych, organizatorzy pragną, aby planowane warsztaty stały się początkiem cyklu tego typu spotkań w Rychwałdzie.

Koszt warsztatów: 70 zł.

Uwaga! Dla osób, które prześlą zgłoszenie i dokonają wpłaty do 15 kwietnia, koszt warsztatów wynosi 50 zł. W ramach opłaty mieści się udział w warsztatach, materiały, kawa, herbata i coś słodkiego. Noclegi i posiłki należy zamawiać osobno.

Warunkiem przyjęcia na warsztaty jest przesłanie wypełnionego formularza i dokonanie wpłaty na podany w formularzu numer konta.

Kontakt:

e-mail: warsztaty.rychwald@gmail.com

Telefonicznie: +48 781 688 529 , +48 660 772 633Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij