Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rzym. Dzień misjonarzy-męczenników

18.03.2019 . kg

Kuria Generalna | Convento Ss. Apostoli

W związku z obchodzonym 24 marca Dniem Modlitwy i Pamięci o Misjonarzach Męczennikach, 21 marca 2019 r. o godz. 19 w Bazylice św. Bartłomieja na Wyspie Tyberyjskiej w Rzymie odbędzie się wspólne czuwanie, które poprzedzi procesja ulicami miasta od Koloseum przy Łuku Konstantyna do Bazyliki św. Bartłomieja. Podczas czuwania świadectwo da br. Jean-Pierre Schumacher, trapista, który przeżył męczeństwo w Tibherine w Algierii.

Dwa lata temu, 22 kwietnia 2017 r. Ojciec Święty Franciszek długo modlił się w tej Bazylice św. Bartłomieja – Sanktuarium „Nowych Męczenników” XX i XXI wieku, wraz ze Wspólnotą San Egidio. W świątyni spoczywają relikwie wielu Polaków męczenników i misjonarzy, między innymi św. Maksymiliana Kolbego i błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.

Chcemy przeżyć ten dzień z nadzieją, iż również nasze zaangażowanie sprawi, iż świadectwo mężczyzn i kobiet będzie z ich błogosławieństwem świecić jeszcze bardziej.

o. Jarosław WysoczańskiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij