Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Rzym. Kongres o powołaniach

06.12.2017 kg .

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

„Duszpasterstwo powołaniowe i życie konsekrowane – horyzonty i nadzieje” to temat kongresu, który odbywał się w dniach od 1 do 3 grudnia 2017 r. w Rzymie.

W kongresie brało udział ponad 800 uczestników – duszpasterzy pomagających młodym ludziom w rozeznawaniu ich powołania oraz przedstawicieli różnych zgromadzeń zakonnych.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego jako forma przygotowania do odbywającego się w przyszłym roku synodu poświęconemu młodym.

Podczas kongresu uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu konferencji. Wśród prelegentów znaleźli się kard. João Braz de Aviz – Prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, abp José Rodriguez Carballo OFM – sekretarz tej kongregacji, kard. Beniamino Stella – Prefekt Kongregacji ds. Duchowieństwa, kard. Lorenzo Baldisseri – Generalny Sekretarz odbywającego się w przyszłym roku synodu, i wielu innych. Zaproszeni byli także duszpasterze powołaniowi z różnych części świata, którzy dzielili się swoim doświadczeniem pomagania młodym ludziom w rozeznawaniu ich drogi życiowej. Zorganizowane były także prace w grupach uwzględniających kontekst kulturowy miejsca posługi. Powstała także polska grupa gromadząca duszpasterzy i przedstawicieli zakonnych z naszego kraju.

Podczas kongresu zostały wypracowane postulaty dotyczące rozeznawania powołania w kontekście życia konsekrowanego, które staną się tematem prac podczas przyszłorocznego synodu „Młodzi, wiara i powołanie”.

o. Łukasz GoraTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij